Čistění a instalace ptačích budek v chuchelském lese.

 Čistění a instalace ptačích budek v chuchelském lese.

 

Jako každý rok jsme i letos s dětmi a vedoucími s dětského oddílu Sportíci a též s dětmi a rodiči s mateřského centra uspořádali akci čistění stávajících a instalaci nových ptačích budek na našem chuchelském lesním úseku.

1.března jsme tak učinili v Prokopském údolí a v Dalejském háji a 8.března přišel na řadu chuchelský les.Bylo to trochu nakvap , protože vzhledem k letošní prapodivné zimě a koneckonců i začátku jara začínají ptáci stavět hnízda bezmála o dva týdny dříve než je obvyklé.

Ráno jsme se sešli v lesní zoo a po vybavení žebříky , budkami a nářadím jsme vyrazili do lesa . Vyčistili jsme stávajících 45 budek, vyřadili 5  rozbitých a instalovali 10 nových. Všechny budky jsme zanesli na mapku včetně souřadnic.

Po ukončení práce byla akce zakončena opékáním buřtů a posezením u lesního klubu v lesní zoo.

Následnou akcí bude 12.dubna kroužkování mláďat v evidovaných budkách , které budeme provádět s  ornitologem vybaveným patřičným povolením pro přírodní rezervaci Chuchelský háj a dětmi s mateřského centra.

Se Sportíky a dobrovolníky v tentýž den ,tedy 12. dubna , provedeme v rámci akcí ,,Clean up“ úklid vltavského nábřeží mezi Velkou a Malou Chuchlí.

Na obě tyto akce vás srdečně zveme . Přesný čas srazů ještě upřesním.

 

Ladislav Kadeřábek

zastupitel Velké Chuchle

budkybudky1budky3budky4budky5budky6budky7

Napsat komentář