JAN HAZUKA *1940- +2012

Ve věku dožitých 72 let nás náhle opustil náš dlouholetý kamarád, předseda, šerif

JAN HAZUKA.

Poté, kdy jsem  ani na webu a ani v Chuchelském zpravodaji nenašel jedinou větu, která by ocenila dlouholetou práci Jana Hazuky ve službách Čechoslovanu Chuchle, jsem nabyl přesvědčení, že člověk,  který byl 40 let předsedou Chuchelského fotbalu si zaslouží alespoň krátkou vzpomínku.

Vzpomínat na Honzu Hazuku je jednoduché.  Když jsem začal hrát fotbal, dělal předsedu, když jsem přestupoval, dělal předsedu, když jsem se vracel, dělal předsedu a když jsem končil, dělal předsedu. Znal jsem ho celý svůj fotbalový život. Člověk s neskutečným zápalem a zvučným hlasem, ale hlavně s velkým srdcem! Chlap, který dokázal po povodni v roce 1982 připravit hrací plochu k mistrovským utkáním. Muž, který při stavbě kanalizačního sběrače dohlížel na výstavbu nového areálu Čechoslovana Chuchle. Bojovník, který po ničivé povodni v roce 2002  nesložil zbraně a poté, kdy nad stavem chuchelského hřiště a budoucností Čechoslovanu zlomili hůl, dokázal nemožné. Za vydatné pomoci tehdejšího starosty pana S.Fresla, pana J.Duška, J.Bernkrauta a ostatních členů výboru dokázal zrekonstruovat celý areál Čechoslovanu do dnešní podoby. Za což mu patří neskonalý dík.

Pravdou je, že jako fotbalový funkcionář hře moc nerozuměl. Možná i proto si na věci okolo hřiště zachovával náležitý nadhled. Vzpomínám si,  jak před turnajem Jendy Janáka pro starší žáky přišel na hřiště  spočítal tehdejší osazenstvo kabiny vykročil ven  a na adresu Fandy Holého, kterému tehdy bylo přes dvacet oznámil: „Fando běž se oholit, ať máme aspoň ňákou šanci!“. Odpověď Fandy si při té vzpomínce nechám pro sebe. Po návratu do Chuchle se podařilo pod vedením  Jana Vávry složit tým, který aspiroval na postup. Tehdejší členové  kádru chtěli po Honzovi, aby se účastnil aspoň domácích zápasů. Honza je začal navštěvovat. Po každém zápase počkal až hráči sejdou dolů,  prohodil s nimi pár vět. Jako notorický tramp prchal na svou osadu, kde dělal šerifa. Po čase si toho většina hráčů všimla. Jak Honza zavřel dveře z hrdel hráčů se ozvalo: „Rikatádo, jak tornádo, žene se širou stepí, koně křičí ….“. Honzo zavřels dveře ?!  Takže: „Rikatádo ……….!“

Chtěl bych Ti Honzo  jménem všech kluků poděkovat  za všechno, co si pro nás udělal.

Dík

Zdeněk Vlasák

 

Hazuka 1DSC00020

Napsat komentář