Názor pana Němečka

kmotr2ANO! Nás to nezajímá…

Když jsem si dne 30. Května 2016, kdy mělo od 18hodin probíhat 5.zasedání zastupitelstva a těšil jem se na další setkání se starými známými tvářemi, myslel jsem si, že ze strany „Standovi party“ už nic horšího než útok na pana Arch. Doubnera mě už čekat nemůže.
„Nic horšího, skandálnějšího a opovrníhodnějšího už přeci ani nemůžou vymyslet ani oni“ řekl jsem si. Bohužel jsem netušil, že mě čeká další díl „Chuchelské parodie na politické zasedání“. Dnes přeskočím to, že to byl jako obvykle soubor „5 proti 4“.

Na 4. Zasedání MČ se dělo něco čemu se nedá říkat jinak než arogance vůči panu Barcalovi, kdy byla jeho zjevně dobrá iniciativa umlčena panem starostou se slovy, že „na takové dlouhé projednávání Vašich záležitostí tu není čas“. Na to bych rovnou být zastupitelem reagoval. A zatím žádný jiný zastupitel kromě právě pana Barcala na podobnou situaci nereagoval. Pan Barcal ano a za to, že prakticky „postavil na všechny čtyři“ právě svůj výbor, který převzal po panu Architektu Doubnerovi a kromě mnoha bodů k projednání také okamžitě zpracoval a zaslal „jednací řád tohoto výboru“, si vysloužil tvrdou ignoraci ze strany stávající „koalice pěti“. „ANO! Nás to opravdu nezajímá…“ jakoby říkali pan starosta a jeho parta. To co jsem si říkal(a tak trochu v to doufal, dávajíc naději do rukou pana Barcala), že ty samé body budou navrhnuty na dalším zasedání. A skutečně! Když jsem si četl body na 5. Zasedání MČ, tak mé srdce zaplesalo a možná jsem i slzu uronil, že demokracie a rozum snad opravdu existují i v Chuchli.

No, čekal mě tvrdý náraz na realitu, který započal pan Klán. Ten navrhl, nejen bod 2 – „Vyjádření pana Barcala k neprojednání agendy ze 4.zasedání MČ“ vyškrtnout z celého zasedání, ale nahradit ho zrušením celého výboru pana Barcala. Asi jako trest za to, že opravdu něco dělá, aby si to jako nezvykal, protože jinak „ty, ty, ty, dostaneš přes ruce“. A jako dovršení celé frašky se jako další bod přidal napřipravený a všem zastupitelů neznámým bodem pana Kadeřábka(asi se s panem Klánem domluvili a sesmolil ho 5minut před zasedáním).

Takže protože tu někdo věnuje svůj vlastní čas a snahu, tak to nás nezajímá? Nevím jak pana Klána, pan Fresla, pana Kadeřábka, pana Šimka a pana Pořízka, ALE MĚ TEDY OPRAVDOVÁ PRÁCE TEDY ZAJÍMÁ! A NECHCI SI JEN ZKRÁTIT ZASEDÁNÍ.

A proto chci tímto nejen pochválit pana Barcala za svou krátkou, ale o to intenzivnější a iniciativnější práci, ale chci vyzvat všechny chytré lidi, kteří mají selský rozum…pojďte příště volit rozumněji…volme ne podle politické strany, ale podle toho, kdo skutečně pracuje. A ne toho, kdo “si tu dobu v politice snaží nějak odbít“ a ničí práci druhých.

 

Jan Němeček ml.

Napsat komentář