Chuchelský hřbitov ? Nó ,tak to je paráda !

IMG_3168Na jaké kulturní  a společenské výši je „obec“ se pozná podle upraveného hřbitova. Například tam odkud pochází můj otec, máme rodinou hrobku na malém hřbitově. Všude je uklizeno, kamínkové cestičky uhrabány hráběmi a na cestičkách plevele nenajdete. Každé jaro  jsou natřeny lavičky tak, aby  babičky mohly v klidu rozjímat nad svými odešlými blízkými. Prostě všude pořádek a čisto.

Druhou hrobku  máme v Motole. Nedávno jsme zauvažovali, že by jsme naše předky přestěhovali na hřbitov sem k nám do Chuchle. Přece jenom pro naše návštěvy by místní hřbitov byl lepší a dostupnější. Z těchto důvodů jsem vyrazil na místní hřbitov, abych než se půjdu otázat na MČ aspoň získal představu, kde by se volná místa mohla nacházet.

Ovšem to co jsem zřel na místním hřbitově překonalo veškerá má očekávání. Všude plevel  cestičky zarostlé, no co dodat. „Jsem rád“, když se poukazuje na ty ostatní, například na nenatřené skříňky. Vlastní nepořádek ovšem nevidíme. No nic odložil jsem návštěvu MČ do doby, než bude „u vesla“ někdo, kdo se víc než o vlastní ego bude starat o tak  normální a potřebné věci, jako je úklid hřbitova.

 

Vlasák Zdeněk

 

P.S.: To by se asi Honza Zeman (major Zeman) divil, kam pochoval svého filmového tatínka. No holt starostové se mění, nepořádek zůstává.Třeba se o tom dočteme v následujícím čísle ChZ.   ;-)

IMG_3164

IMG_3170

IMG_3158

IMG_3167

hřbitov

Napsat komentář