Rozhovor na téma Čechoslovan

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAV poslední době se vyrojila řada spekulací o fungování SK Čechoslovanu Chuchle. Ať již při jeho žádosti o každoroční  příspěvek na mládež, kde především pan Fresl upozorňoval na nefunkčnost výboru  a jiné nesrovnalosti,  tak i úderný článek s názvem „Není skříňka jako skříňka“   pana Záglera, který na oficielních stránkách MČ Velká Chuchle „tne do živého“ a srovnává  oprýskanou vývěsní skříňku s funkčností výboru Chuchelského SK. V návaznosti na otázku pana Burleho,  jestli někdo neví něco víc, nebylo pro nás nic snazšího, než se na  hřiště místního SK vypravit a členovi výboru panu Janu Šafářovi položit pár otázek.

1. Jak jste obnovovali hřiště po povodni 2013?

Pokud se ptáte na rekonstrukci hrací plochy, tak jsme oslovili několik společností, které se zabývají rekonstrukcemi travnatých ploch. Rozhodli jsme se pro společnost, která má s rekonstrukcí hřiště SK Čechoslovanu už zkušenost z povodní 2002.

Oprava budovy byla hrazena z pojistky. Bohužel pojistná smlouva se nevztahuje na okolí budovy (chodníky před budovou a kolem budovy, plot kolem travnaté plochy). Rád bych touto cestou poděkoval všem, co se na rekonstrukci podíleli.  Jsem moc rád,  že se nám rekonstrukce podařila za tak relativně krátkou dobu, za kterou já ty dva roky považuji.

2. Jak Vám byli nápomocni v provázené rekonstrukci zástupci MČ Velká Chuchle ve volebním období 2010-2014?

Nijak zvlášť, ale komunikovali s vedením klubu a pokud bylo možné, vyšli vstříc.

3. A jak Vám je nápomocno „nové“ vedení radnice, zvolené před půl rokem?

Jak? No, vlastně nijak ….

4. Spojili se již s Vámi členové výboru životního prostředí, kultury a sportu?

Ne! Takový výbor zde existuje ?

Vlastně  pan Mařík   projevil  zájem o naší práci a snahu vrátit hřiště do dobrého stavu. Ale pan Mařík nemá ten výbor pro sport? Ten má majetek, že?

 5. Máte mládežnická mužstva a kolik dětí v nich je z Chuchle?

Mládežnická družstva máme tři, jak jsme již psali chuchelské děti utvoří  tři funkční týmy-přípravky. Pokud chcete přesný počet, tak je malých kmenových fotbalistů 25. Jen pro informaci  kmenových  znamená členů SK.

6. A co mužstva mužů?

B mužstvo?  Dá se říct, že je to samostatný subjekt pod vedením pana Duška,  pod hlavičkou SK. V tomto mužstvu je většina odchovanců SK, kteří hráli pod vedením pana Duška již od dorostu.  Tento pro mne nepochopitelný stav přetrvává již řadu let. Prý už od dob předsedování pana Hazuky.

Mužstvo mužů A hraje soutěž  2.třídy a jsou na prvním místě. Když jsem mužstvo přebíral  jako vedoucí,  měl jsem 6 kmenových hráčů, jinak zbytek mužstva byl  v klubu na hostování.

V tuto dobu se můžu pochlubit (a nestydím se použít slovo pochlubit), že máme v týmu A mužstva  17 kmenových hráčů,  tedy členů. Každý, kdo se pohybuje  okolo fotbalu si jistě umí spočítat,  jaký kus práce máme za sebou, a to není pořád konec, ještě dost je toho před námi.

7. Podle „zákulisních informací“ je jistá, řekněme značná, rivalita mezi muži A a B?

Ano bohužel, to tak je.

8. Snažil se výbor vzniklou situaci nějak řešit?

Samozřejmě!  I když ne vždy to je oboustranné. Sám jsem se snažil iniciovat schůzku. Ale zatím, asi ke škodě chuchelského fotbalu, nenastal čas, kdy budou všichni táhnout za „jeden provaz“. Za vedení klubu  můžu říci, že se snažíme  vyjít  B mužstvu všemožně  vstříc a dělat maximum,  aby jsme spolu vycházeli a vztahy se vylepšily.

9. Kdy budou hrát mužstva na chuchelském stadionu?

Vypadá to, že brzy! Nechci to zakřiknout, ale všichni  fanoušci fotbalu v Chuchli  se to včas dozví. Možná použijeme naší skřínku, ať se nemusíme za nás stydět. ;-)

10. Co byste si přál pro jarní část sezony a jaké máte cíle?

Co bych si přál? Přání máme samozřejmě moc a nemalé cíle. Ale sami to znáte, od přání k realizaci je vždy dlouhá doba.

Letos jsme začali poprvé po mnoha letech hrát soutěž ml. žáků! V soutěži  se pomalu rozkoukáváme. V  následující  sezoně se  chceme pokusit pro naše mladší přípravky „vykopat“ lepší soutěž.

S mužstvem A postoupit do 1. B třídy a pak, když se podaří do 1.A třídy. To je náš cíl do budoucnosti . Ale  to je ještě daleko. Je to samozřejmě  ještě  moc a moc práce před námi.

Mužstvu B přeji,  aby se udrželo v této 2.třidě a mohli jsme si tak dle potřeb vypomáhat.

Závěrem,  a to si přeji ze všeho nejvíc, aby v našem klubu panovala do budoucna „rodinná“ atmosféra a všichni jsme se soustředili na jediný cíl, a to je funkčnost  Čechoslovanu, jak na hřišti,  tak v hledišti a samozřejmě i na poli fotbalové diplomacie. 

 

Přejeme Vám a hráčům  hodně úspěchů v jarní části sezóny.

Děkujeme za rozhovor.

Redakční rada Chtj

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

2 Responses to Rozhovor na téma Čechoslovan

 1. Zdenek Vlasak napsal:

  Při rozhovoru s panem Šafářem mě ze všeho nejvíc zaujala jeho věta : „Možná to dělám blbě, ale líp to neumím!“
  A já bych na to za sebe odpověděl: „Ne, neděláte! Na to, že jsme vám ( míněno Čechoslovan) v tom nechali doslova vymáchat hubu samotným, tak je za vámi vidět docela dost práce.“
  O tom, co mělo minulé vedení radnice udělat proto , aby pomohlo Čechoslovanu, jsem toho již napsal dost. Co jsem mohl udělat já? Určitě víc, než jsem udělal. Aspoň se zeptat, s čím mohu pomoct já. Což jsem neudělal, Jedinou omluvou mi snad může být jen to, že sám jsem měl nemovitost zaplavenou tak, jako Čechoslovan.
  Osobně ale vůbec nechápu postoj dnešního vedení radnice. To, že se dnešní starosta nedokáže zastavit za představiteli Čechoslovanu s nabídkou pomoci při dokončení rekonstrukce nedokážu pochopit. A ten nechutný proslov při udělování ubohé 10.000,- Kč dotace pro mládež? Pan starosta Fresl si asi neuvědomil, že jeho subjektivní pocit ovlivněný osobní frustrací z volby výboru SK v roce 2013 nemůže nebo by nemělo ovlivňovat jeho rozhodnutí nebo ještě hůř ovlivňovat jednání zastupitelstva. To, že on z výboru SK Čechoslovan odstoupil, ještě neznamená, že je tento výbor nefunkční! A provedená rekonstrukce hřiště vypovídá minimálně o snaze vše vrátit do stavu před povodní, což se výboru SK povedlo ve velké míře. Otázkou je, jak by mohl být dnešní starosta tomuto klubu nápomocen? Politické konexe z roku 2002 jsou nenávratně pryč a neomezený přísun peněz velkým podporovatelům vlády magistrátu také. Kde jsou doby táty Béma a strejdy Jančíka?! Neříkám, že rekonstrukce po povodni v roce 2002 byla lehčí, ale každopádně byli finance pro Chuchli dostupnější než dnes. Závěrem mi to nedá, abych se nepozastavil nad článkem „Není skříňka jako skříňka“ autora Jendy Záglera. Milý Honzo, pokus se pomoci Čechoslovanu něčím jiným než článkem na webu Chuchle, který je sice „tvým názorem“, ale nese se v duchu názoru otce chuchelské ODS. Pokud chceš Čechoslovanu opravdu pomoci, obrus a natři tu skříňku. Já sám ti na to poskytnu barvu. A doporuč svým zastupitelům (ODS), aby příště zvedli ruku pro těch 10.000,- Kč na mládež. Je to sice v celkové částce na chod mládeže jako „plivnutí do Stromovky“ , ale aspoň něco než nic.
  Jsem s pozdravem
  Vlasák Zdeněk

 2. Marek Malý napsal:

  Dobrý den,
  předem dalšího bych jen rád uvedl jako „nefunkčnost“ klubu páteční zahájení žákovské fotbalové sezóny, kdy jsme 17.4.2015 s mladší žákovskou přípravkou vstoupili do jarní části sezóny úspěšně. Vítězství 9:4 nad Radotínem potvrdilo dobře vedenou zimní přípravu Martinem Neuvirtem a Honzou Šafářem. Kluci hráli dobře a využili to, co jim tloukli do hlav, resp. nohou ;-) během zimních měsíců. Góly: Matěj Malý – 4, Vláďa Svoboda -2, Maty Dostálek – 1, Matěj Šíp -1 a Sam Valdhanz při své premiéře – 1. Gratulace hoši a stejně jedeme dál ! :-)
  Teď k výše uvedenému: Njn pane Vlasáku, co taky jiného čekat od současného vedení radnice, které vždy fungovalo namaž a já ti udělám protislužbičku. Bohužel pro ně SK Čechoslovan vedou lidi, kteří mají nějakou hrdost, takže ať si těch 10tis. pan Fresl nechá zase na nějaké kácení stromů a koblihy pro zbytek svých ortodoxních zastánců, aby když už jen škodí a nepomohou, měli aspoň plná ústa a nemohli mít hloupé řeči o skříňkách. Pro nás je důležitější, že teče teplá voda a kluci se mohou po tréninku/zápasu umýt, než jak vypadá nástěnka.
  Jdeme s dobou, proto máme aktuálně facebookové stránky:
  https://www.facebook.com/SKCechoslovanChuchle?fref=ts
  které mají větší informační dosah, ale nebojte se pane Záglere, my si jako za dob oblíbených některými soudruhy ODS, tj. dob za komanče, zahrajeme na nástěnkáře a tu bedýnku si vyšperkujeme až se budeme nudit a hřiště bude 100% ně v provozu i se zázemím. Klub si dokáže pomocí sám. Byť je to k breku, protože jsme jedni z mála, kdo nosíme logo obce na prsou. Ale pokud nám chcete kdokoli na rozdíl od obce bez velké námahy pomoci, založte si klubovou kartu, která je prozatím pro každého zdarma. Ušetřete při svých běžných nákupech oblečení, potravin, pohonných hmot, energií, drogerie, elektroniky, služeb, kancelářských potřeb, čehokoli až 30 tis. ročně díky tomu, že je naše karta akceptována v největším řetězci obchodníků po celém světě a podporujte tak svými nákupy klub SK Čechoslovan Chuchle, který vždy když kartu před zaplacením předložíte u pokladny, dostane až 1% z částky za nákup od obchodníka jako provizi. Nejde o platební, ale zákaznickou kartu. Jen v ČR více jak 2.100 obchodů vč. Baumax, knihy Dobrovský, Breno, Jamall, K+B Elektro, Klenoty, AlpinePRO, stavebniny Rabat, e-mall, parfums.cz, Office Depot, ZOOT, Baťa.cz, Deichman.com, atd. atd.. Platí po celém světě u více než 350.000 obchodníků vč. 5.000 e-shopů (Amazon, eBay. Microsoft atd.). Pro více informací pište na marek.maly@centrum.cz nebo kontaktujte vedoucí dětských přípravek Vendy Šafářovou. Pěkný den všem fandům a příznivcům klubu ! Ing. Marek Malý

Napsat komentář