Category Archives: Zajímavosti z úřední desky

Výsledky Referenda

Rozhodnutí v místním referendu NENÍ PLATNÉ .

Rozhodnutí v místním referendu NENÍ ZÁVAZNÉ.

No dobře. Co dodat? NIC . Snad jen dalších minimálně 30.000,- Kč je fuč.

 

ref

zdroj :  úřední deska Úřadu MČ Praha – Velká Chuchle, U Skály 262/2 v Praze 5 – Velká Chuchle.

Jak chtějí koaliční zastupitelé pod vedením Mgr. Melichara a Ing. Kozického porcovat „kompenzačního medvěda“? Takhle.

Jak chtějí koaliční zastupitelé pod vedením Mgr. Melichara a Ing. Kozického porcovat „kompenzačního medvěda“? Takhle.

Máme dojem, že koaliční zastupitelé vůbec nepochopili slovo KOMPENZACE! Zatímco na jaře 2010  upozorňovali na podzim končící zastupitele, že nemají přijímat rozhodnutí, která by zavazovali budoucí zastupitele, dnes je stejná věta ani nenapadne.

Po tunelu Blanka, přichází nový „tunel“ MADE IN Kozický, Vokurka, Melichar aneb podobnost čistě náhodná?

Po tunelu Blanka, přichází nový „tunel“ MADE IN Kozický, Vokurka, Melichar aneb podobnost čistě náhodná?

Nechci polemizovat na téma tunel  varianta E. Chci Vás jen seznámit s řekněme podivnostmi, které provází projekt tohoto tunelu.

Volby do zastupitelstva městské části máme přede dveřmi

Volby do zastupitelstva městské části máme přede dveřmi

Narůstá nervozita kdysi koaličních zastupitelů a to zvláště u pánů Melichara, Kozického, Vokurky, Čahoje. Toto je patrné i na zasedáních zastupitelstva.Po třech letech jejich jasné převahy sedmi hlasů to občas mezi nimi jaksi zaskřípe.Pak však domluví nové porcování  medvěda na své předvolební akce  (peníze od společnosti, která bude stavět Hornbach) a vše je zas zapomenuto.

Nadjezd v obraze doby

Nadjezd v obraze doby

Tento článek má za úkol vyvrátit dlouhodobá tvrzení Ing. Arch. Vokurky, Ing. Kozického, Mgr.Melichara  o tom,  jak nikdy nebyli informováni  o stavbě nadjezdu ve Velké Chuchli.  Jejich  tvrzení,  které tak často zaznívalo  z úst některých z nich na adresu dřívějších zastupitelů:

Už jen vrátek zůstal zachován!

těžní vrátek 02a  Už jen vrátek zůstal zachován!

Vrátek byl vyroben v roce 1918 železárnami v Králově Dvoře. Vrátek byl nejdříve dodán do dolu Vinice, poté  v roce 1922, byl přemístěn do dolomitového dolu ve Velké Chuchli.

Darebáci v chuchelském lese.

 Darebáci v chuchelském lese.

Chtěl bych jen krátce upozornit na nešvar , který se nám poslední dobou rozmáhá v pražských lesích a neminul bohužel ani chuchelský les.

Doly ve Velké Chuchli

 

lom 1949

lom 1949

Doly ve Velké Chuchli

 Každý člověk, co žije ve Velké Chuchli se snad aspoň jednou prošel do Dolů, obešel Pacoldovu vápenku  a zastavil se i u firmy Explosiv a před jejich raketou. Psát o Pacoldově vápence mi přijde zbytečné, v mnoha svých dílech ji podrobně rozebral Mgr. Hromádka .Zaměřím se spíše na důlní činnost, která  patří k Chuchli stejně jako vápenka.

Čistění a instalace ptačích budek v chuchelském lese.

 Čistění a instalace ptačích budek v chuchelském lese.

 

Jako každý rok jsme i letos s dětmi a vedoucími s dětského oddílu Sportíci a též s dětmi a rodiči s mateřského centra uspořádali akci čistění stávajících a instalaci nových ptačích budek na našem chuchelském lesním úseku.

Co nového kolem restaurace „Nad poštou“

Co nového kolem restaurace „Nad poštou“

Více chucheláků se mně v posledních dnech ptalo, co se to vlastně na posledním zastupitelstvu dělo kolem „nájmu restaurace „Nad poštou“. A co jsem vlastně napsal ve svém dopise Zastupitelstvu a co jsem říkal k věci na Zastupitelstvu, než mi bylo vzato slovo starostou Melicharem (i mikrofon!).