Category Archives: Sport a kultura

Návrat „koženého slunce“

SAM_0102

Před x lety Jiřina Jirásková ve filmu Kožené slunce pronesla větu ve smyslu  „pokud se ve  vesnici nehraje fotbal, tak ta vesnice ani nežije“.  A  v Chuchli fotbal opět žije!

Byl jsem se v pátek se svým synem podívat na zápas chuchelských nadějí, ročníků 2006 a níž. Soupeřem bylo mužstvo SK Modřany stejné věkové kategorie. Naši hoši (u soupeře hrála i dívka) nastoupili v žluto-zelené kombinaci se znakem Čechoslovanu na srdci. Překvapilo mě, jak pěkně do toho někteří chuchelští kluci umějí kopnout. O nějaké propracované taktice či skvostných kombinacích nemůže být sice řeč, ale nutno dodat, že u těchto ročníků je to zcela normální. Zde jde především o radost ze hry a ta na našich hráčích byla vidět. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, nutno dodat, že překvapivě ve vysokém tempu. Šance střídala šanci  a gólů těch padalo požehnaně. Nebyla to žádná nuda. Skalní fanoušci složení, jak už to bývá z řad rodičů či

Rozhovor na téma Čechoslovan

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAV poslední době se vyrojila řada spekulací o fungování SK Čechoslovanu Chuchle. Ať již při jeho žádosti o každoroční  příspěvek na mládež, kde především pan Fresl upozorňoval na nefunkčnost výboru  a jiné nesrovnalosti,  tak i úderný článek s názvem „Není skříňka jako skříňka“   pana Záglera, který na oficielních stránkách MČ Velká Chuchle „tne do živého“ a srovnává  oprýskanou vývěsní skříňku s funkčností výboru Chuchelského SK. V návaznosti na otázku pana Burleho,  jestli někdo neví něco víc, nebylo pro nás nic snazšího, než se na  hřiště místního SK vypravit a členovi výboru panu Janu Šafářovi položit pár otázek.

1. Jak jste obnovovali hřiště po povodni 2013?

Pokud se ptáte na rekonstrukci hrací plochy, tak jsme oslovili několik společností, které se zabývají rekonstrukcemi travnatých ploch. Rozhodli jsme se pro společnost, která má s rekonstrukcí hřiště SK Čechoslovanu už zkušenost z povodní 2002.

Oprava budovy byla hrazena z pojistky. Bohužel pojistná smlouva se nevztahuje na okolí budovy (chodníky před budovou a kolem budovy, plot kolem travnaté plochy). Rád bych touto cestou poděkoval všem, co se na rekonstrukci podíleli.  Jsem moc rád,  že se nám rekonstrukce podařila za tak relativně krátkou dobu, za kterou já ty dva roky považuji.

Vánoční turnaj v malé kopané (memoriál M.Holečka)

pohár

 No, Vánoční turnaj zní trochu nadneseně ,protože oproti minulým rokům se zúčastnilo pouze sedm borců . Ti se rozdělili do dvou týmů. Tým Robert se spoluhráči –Honzou , strejdou Kájou a nestárnoucím stoperem Pepou. Tým Jára byl stvořen z Martina a nestárnoucího Jiřího.

3. ročník putovního poháru o Zlaté chuchelské prase

09092012346Dne 6. září 2014 od 9:00 hod

se uskuteční 3. ročník 

turnaje

Zlaté chuchelské prase.

Turnaj   v režii J.Janouše a R.Pořízka za podpory restaurantu „U Václava“ se odehraje na hřišti u školy.

Kdo by měl zájem přihlásit svůj tým  (4+1) složený z chucheláků   do turnaje získá informace v restaurantu  “U Václava“.

 

 Sportu zdar a v tomto  případě kopané zvlášť.

Přejí pořadatelé       a

            mediální partner turnaje ChTJ

Modří

                                                                                                                                 Poslední vítěz turnaje „modrý“ tým Hasičů Chuchle

I. ročník Nohejbalového turnaje “ Chuchelské sako“

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZveme příznivce nohejbalu na malý nohejbalový turnaj,

který se koná 21.6.2014 na hřišti pod Bránickým mostem v Malé Chuchli od 9:30 hod.

Informace o turnaji Vám sdělí v restauraci

„U Václava“.

Občerstvení bude zajištěno v bistru “ U Huřtáků“ cca 120m od hřiště.

 

Dětský den

dětský den

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Tisková zpráva agentury ČTK ze dne 15.4.2014

cechoTisková zpráva agentury  ČTK ze dne 15.4.2014, otisknutá mj. dne 16.4.2014 v deníku MF Dnes :

„Praha poskytne sportovním klubům 8,484 milionu korun na opravu loňských povodňových škod. O přidělení peněz rozhodli včera radní hlavního města. Nejvyšší příspěvek dostane Sportovní klub Čechoslovan Chuchle a TJ Žižka Praha, které patřily k nejvíce postiženým povodní. Každý z těchto klubů obdrží 1,2 milionu korun.“

16.kolo

cecho

      2 : 1                                  bohnice

     (0 : 0)

 

Odešlo velké srdce chuchelského tenisu

Odešlo velké srdce chuchelského tenisu  

 V úterý 11.3.2014 dotlouklo srdce Mirka Holečka .

Po dlouhá léta  platilo, že když se řeklo chuchelský tenis, většině se hned vybavilo jméno Mirka Holečka. Holi, jak se Mirkovy přezdívalo, byl dlouholetým předsedou tenistů a členem výboru Sokola. Nechci tady popisovat jeho přínos pro Chuchli, rád bych na Holiho vzpomenul jako na kamaráda, se kterým jsem znal a svedl  nejednu „fotbalovou bitvu“ při pátečním sokolském fotbálku.

10 let poté

Tak kvůli tomuto článku chytal Ing.Arch. Vokurku a Mgr.Melichara amok a dokola ho smazávali z diskuse pod článkem ! Dávám to sem i s reakcí Ing.Arch. Vokurky  a paní Pařízkové ,aby jste si všichni  připomněli cenzorskou éru na MČ Velká Chuchle i fotečky z této události zde naleznete.